Drukuj

 Siłowniki Liniowe w standardzie ISO Camozzi Siłowniki Liniowe w standardzie ISO Pneumax

Siłowniki Liniowe w standardzie ISO Rexair

Siłowniki liniowe w standardzie ISO są najpopularniejszą grupą siłowników pneumatycznych. Znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Ze względu na swoją prostą budowę i możliwość wszechstronnego wykorzystania, szczególnie chętnie używane są przez konstruktorów do budowy maszyn i urządzeń.

Siłowniki pneumatyczne są odporne na ujemne temperatury (w standardzie do -20 stopni C), jeśli zaś chodzi o wysokie temperatury to w przypadku zastosowania specjalnych uszczelnień (viton) są odporne na jej działanie do wysokości znacznie powyżej 100 stopni C. Dodatkowo, materiały stosowane do budowy siłowników w standardzie ISO, czyli głównie aluminium i stal nierdzewna, dają im wysoką odporność na działanie wody. 

Dużą zaletą siłowników  w standardzie ISO jest możliwość wymiany uszczelnień (tzw. komplet naprawczy). Dzięki temu nie ma potrzeby wymieniać całych siłowników, co wpływa z kolei na zmniejszenie kosztów remontu linii produkcyjnych. 

Najbardziej wrażliwym elementem siłowników pneumatycznych w standardzie ISO jest tłoczysko. Jest niezwykle istotne, by pracowało w osi siłownika i nie było porysowane, ponieważ każda rysa czy odchylenie od osi powodują rozszczelnienie siłownika i spadek jego sprawności.