Drukuj

 

ZŁĄCZKI PNEUMATYCZNEZłączki Mosiężne Złączki Nierdzewne

Złączki Tworzywowe Złączki do przemysłu spożywczego

 

Złącza pneumatyczne to grupa produktów niezbędnych do prawidłowego działania układów pneumatycznych. Jak sama nazwa wskazuje, złącza pneumatyczne służą do łączenia ze sobą elementów pneumatyki, takich jak siłowniki czy zawory, za pośrednictwem metalowych lub elastycznych (poliuretanowych lub poliamidowych) przewodów pneumatycznych. Najczęściej spotykane gwinty w złączkach pneumatycznych to 1/8, ¼, 3/8 i ½ cala oraz M5. Rzadko spotyka się inne rozwiązania. Zakres średnic przewodów wykorzystywanych w układach pneumatycznych to 4 do 16 mm. Zakres ciśnień to z kolei 2 do 6 bar, rzadziej do 10 bar. Zdarza się jednak, że złączki pneumatyczne metalowe skręcane znajdują zastosowanie w układach centralnego smarowania. Złączki pneumatyczne możemy podzielić na kilka grup, ze względu na sposób połączenia z przewodem pneumatycznym i materiał wykonania złączki.

Złącza pneumatyczne wtykowe – charakteryzują się dużą niezawodnością i łatwością połączenia jak i rozłączenia. Jest to obecnie najbardziej rozpowszechniona grupa złączek.

Złącza pneumatyczne skręcane – gwarantują jeszcze większą niezawodność połączenia ale są bardziej wymagające w montażu. Składają się z korpusu i pierścienia, za pomocą którego mocuje się przewód pneumatyczny.

Złącza pneumatyczne metalowe – wykonane są z mosiądzu lub rzadziej ze stali nierdzewnej. Występują w obu wersjach tj. wtykowej i skręcanej. Stosuje się je wszędzie tam gdzie wymagana jest duża odporność na temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Złącza pneumatyczne tworzywowe – również występują w obu wersjach, częściej jednak w wersji wtykowej. Są bardziej ekonomiczne dlatego można je coraz częściej spotkać we wszelkiego rodzaju aplikacjach wykorzystujących sprężone powietrze.

Złączki pneumatyczne mosiężne (złączka mosiężna)

Złączki pneumatyczne wtykowe (złączka wtykowa)

Złączki pneumatyczne do przemysłu spożywczego ( złączka przemysł spożywczy)

Złączki pneumatyczne nierdzewne (złączka nierdzewna)